Türkiye’den Dünya Fair Play Günü’nde Barış Mesajı

İSTANBUL (TSA)-Tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan 7 Eylül Dünya Fair Play Günü’nde TMOK Fair Play Komisyonu Olimpiyatevi’nde düzenlediği törende, dostluk ve barışın simgesi 7 adet beyaz güvercin uçurarak tüm dünyaya dostluk ve barış mesajı gönderdi.

TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan’ın da yer aldığı törende, TMOK Türkiye Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar törenin açılışında, “Burada dünyanın en güzel günlerinden birisini kutluyoruz. Bugün 7 Eylül Dünya Fair Play Günü. Türkiyemizin sloganında olduğu gibi yolumuz daima “İyiye, doğruya, güzele” olacak. Türkiye, bu yıl dünyada ilk defa 7 Eylül’ü, büyük Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh!’ sözüne uygun olarak barışın sembolü beyaz güvercinler ile kutluyor. Katkıları olanlara, Türkiye Güvercin Federasyonu’na teşekkürler. Tanrıdan sevgili ülkemiz Türkiye’ye ve dünyaya mutlu, sağlıklı, barış dolu günler dileriz” diyerek işareti verdi.

Ardından, barışın simgesi güvercinler, Türkiye Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, 2. Başkan Prof. Dr. Bilge Donuk, Başkan Yardımcıları Remzi Yılmaz ve Doç. Dr. Sevim Güllü ile Komisyon Üyeleri Melih Esen Cengiz, Hasan Sarıçiçek, Bülent Tuncay, Fatih Kuşçu ve Avni Küpeli tarafından salıverildi.

Türkiye Güvercin Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın da katıldığı Törende güvercinlerin havalanışı alkışlar arasında izlendi.

Kaynak